Aikuisliikunta

PHLU tarjoaa apua aikuis- ja terveysliikunnan kehittämisessä urheiluseuroille, kunnille ja työyhteisöille. Tarjoamme verkostotapaamisia ja koulutusta, osallistumme kampanjoihin, järjestämme tapahtumia sekä innostamme aikuisväestöä liikkumaan ja huolehtimaan omasta kunnostaan ja terveydestään.

Työyhteisöille tarjoamme palveluita, joiden avulla lisätään työyhteisön tietämystä ja osaamista liikunnan suunnittelusta, organisoinnista ja toteuttamisesta sekä seurannasta.

PHLU toimii maakunnallisena aikuis- ja terveysliikunnan kehittäjänä yhteistyössä muun muassa Olympiakomitean ja Kunnossa Kaiken Ikää (KKI) -ohjelman kanssa.

 

Aikuisliikunnan aluekehittäjänä toimii Keijo Kylänpää; keijo.kylanpaa(at)phlu.fi,
puh. 040 552 9233

Liikettä Lahden alueen yrittäjille -hankkeen projektipäällikkönä toimii Ahti Romo; ahti.romo(at)phlu.fi, puh. 040 554 4647

VESOTE -hankkeen ja Työkykyisenä työelämään -hankkeen projektipäällikkönä toimii Matti Nieminen; matti.nieminen(at)phlu.fi, puh. 050 061 8785

Työkykyisenä työelämään -hankkeen liikuntaneuvojana toimii Reda Oulmane; reda.oulmane(at)phlu.fi, puh. 044 240 7490


Liikuntaneuvojina kunnissa toimivat:
Sanna Saarinen-Tokko
; Lahti, sanna.saarinen-tokko(at)phlu.fi, puh. 040 552 4611

Netta Hahl; Hartola ja Orimattila, netta.hahl(at)phlu.fi, puh. 040 552 4261

Henni Hietala; Hollola, henni.hietala(at)phlu.fi, puh. 040 552 7122

Johanna Pelkonen; Lahti (LIIRA -hanke), johanna.pelkonen(at)phlu.fi, puh. 044 241 6586

 

 

Yhteistyössä: